کتاب ساعت شوم

اثر گابریل گارسیا مارکز از انتشارات نگاه - مترجم: احمد گلشیری-دهه 1960

این رمان جذاب از شهر رودخانه کلمبیا، درست قبل از یک صد سال تنهایی، نوشته شده توسط نقاط ضعف به نویسندگان بعد گل و عظمت. در اواخر عصر داستان هیجان انگیز یک جامعه کلمبیایی بود که توسط شایعه و پارانویا توسط برنده جایزه نوبل گابریل گارس، مارتکس، نویسنده صد سال تنهایی و عشق در زمان گرسنگی تهدید شده بود. به عنوان یک شهر کوچکی در آمریکای جنوبی تحت حرارت شدید ظاهر می شود، یک فرد ناشناس در طول شب، پوسترهای مخرب را به دیوارها و درها می چسبانند. هنگامی که محتویات یک پوستر منجر به قتل می شود، همه می دانند که این شهر با وجود حضور بدخواه تهدید می شود - اما آیا چیزی وجود دارد که شهردار، پزشک یا کشیش می تواند در مورد آن انجام دهد؟


خرید کتاب ساعت شوم
جستجوی کتاب ساعت شوم در گودریدز

معرفی کتاب ساعت شوم از نگاه کاربران
داستان، داستان نبود. وقايع زيادى پراكنده بود و تقريباً بيست صفحه ى آخر تازه اتفاقات اصلى شروع شد و كمابيش بى نتيجه تموم شد. مضمون رو (حكومت ديكتاتورى و سركوبى مخالفان و مخصوصاً @شب نامه@) بارها خود ماركز بهش پرداخته و اين داستان در مقايسه با داستان هاى ديگه برترى خاصى نداشت.

مشاهده لینک اصلی

انگار کتاب، مجموعه ای بود از ایده ها، اتفاقات و شخصیت های ناکامل...انگار که هنوز جای کار داشت و نباید تموم میشد

فضای مخوف دهکده خیلی خوب توصیف شده. مقامات حکومت اصرار دارند که وضع فرق کرده و در مملکت دموکراسی برقرار شده ولی مردم مطمئنند که وضع مثل گذشتس.حتب با بازگشت اختناق و حکومت نظامی (برای دستگیری عاملان هجونامه ها) مردم به جای ترسیدن خوشحالند که از درست در امدن تحلیل و پیش بینی هاشون حس پیروزی در مقابل حکومت دارند.

مقامات شهر که سعی در داشتن ظاهری ابرومند دارند در نهایت مجبور میشوند برای برای برقراری امنیت از همان ها که گناهکار و جانی می نامیدند کمک بگیرند.
در نهایت پس از سالها جنگ و سرکوب مخالفان به دو سال ارامش ظاهری میرند که چندان دوامی نداشت و دوباره مملکت همان میشود که در ابتدا بود


ولی پدر انجل داستان خیلی جالب بود...بیچاره خیلی برای رشد معنوی افراد دهکده تلاش میکرد مثلن این که زنانی که استین کوتاه می پوشیدند رو غسل تعمید نمی داد...از افراد به زور اعتراف می گرفت تا گناهاشون پاک شه و یا قبل از پخش یه فیلم تو سینما میزان غیر اخلاقی بودنش رو با تعداد ضربات ناقوس کلیسا به اطلاع عموم می رسوند و بعد روی یه صندلی تو مسیر سینما مینشست تا مچ افرادی که به سینما می رفتند رو بگیره

بهشت که زوری نمیشه :)))

مشاهده لینک اصلی
لامپ های ناپاک گسترش یافته اخبار FAKE. غمگین! شهردار قصد دارد که باتلاقی را تخلیه کند و مجددا مکانیودو بزرگ کند.

مشاهده لینک اصلی
@ این یک داستان کوتاه طولانی است @ او پرسید .... آنها می گویند یک رمان کوتاه، او در برابر آینه گفت، قرار دادن brilliantine بر روی مو خود. من می گویم، بلکه یک داستان کوتاه طولانی است. با انگشتان دستش، وازین را در پوست سرش مالش داد و نتیجه گرفت: منتقدان می گویند که یک داستان کوتاه است، اما طولانی است. @ No @ One hundred Years of Solitude @، اما با این وجود، این نابغه است.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب درباره اینکه چگونه قدرت فاسد می شود. داستان عالی!

مشاهده لینک اصلی
یک رمان عالی، چون مارکز همیشه عالی است، در مورد سیاست و فساد و این واقعیت که هر تلاشی ارزشمند برای رستگاری و درست کردن چیزها باید صادقانه و کامل باشد، یا بعدا عواقب شدیدی ایجاد شود. ممکن است عواقب شدید حتی زمانی که صداقت و حسن نیت وجود دارد، اما بدون آنها فاجعه تقریبا مشخص است. شهردار یک شخصیت واقعا تهدیدآمیز است، اما از لحاظ خستگی ناپذیر، بی رحم و بی رحمانه است. تمایل او برای صلح واقعی است، اما او اساسا فاسد است، و نه فراتر از قتل به منظور راه خود. فضای شهر گرمسیری شهر بسیار شگفت انگیز است زیرا همیشه در یک داستان Marquez قرار دارد.

مشاهده لینک اصلی
قبل از La mala hora من لس funerales de la Mamá گراند، مجموعه ای از داستان های کوتاه توسط همان نویسنده خوانده شده است. این عنوان دیگر شامل بسیاری از شخصیت های آن است، داستان های خود را با خواندن هر دو تکمیل و گسترش یکدیگر. متاسفانه این سازگاری درون جهان Macondo و محیط اطراف آن همه نیست: اگر چه این رمان دارای تنوع در نوشتن است که بدنام در عنوان فوق ذکر شده است، شیوه ای که شخصیت های خود را توسعه می دهد خود به نظر می رسد انجام بسیار به همان شیوه. به عبارت دیگر، لا مالا هورا شخصیت های خود را به عنوان قهرمانان داستان کوتاه جداگانه می گیرد و نه یک شخص. و این باعث می شود کل توسعه ناامید کننده باشد. فرض این است که علاقه مند نیست: در یک شهر روستایی رخ می دهد تب از شایعات منتشر شده توسط مقالات است که در صبح روز در همسایگان ظاهر می شود، نشان دادن اطلاعات از زندگی خصوصی خود. ترس از بیداری به یک محرمانه شرم آور در درون بسته است که همه می دانند باعث ایجاد آسیب بیشتر در میان شهروندان نسبت به مطالب خود می شود. یکی از مهمترین کنجکاوی های این رفتار این است که اغلب زمان هایی که اطلاعات نشان داده شده است از قبل شناخته شده است و بسیاری از اسرار نیز به عنوان واقعیت ها قابل اثبات نیستند. به عنوان یک موضوع، این اجازه می دهد که مشاهدات اجتماعی جذاب و مطالعه واکنش های مردمی را که به راحتی قابل استفاده است و از این چارچوب فریب بدست آورده شود، نشان می دهد. با این حال، اگر چه این جنبه ها در رمان قابل توجه است، ارائه فوق العاده بی اهمیت است. این داستان کوتاه مانند شخصیت شخصیت ها را به مجموعه ای از زندگی روزمره فردی تبدیل می کند که صفحات را بدون مسیری واقعی در اختیار آنها می گذارد تا بتوانند آنها را با یکدیگر ترکیب کنند، ایجاد یک ترکیب که مانع عمیق شدن در هر بخش می شود. هرچند بیشتر، اکثریت داستان های جداگانه ارائه شده به نتیجه گیری از خودشان نمی رسند و بسیاری از آنها به نظر می رسد کمی استفاده، به جز کسانی که علاقه مند به پیش نمایش از مشکلات فردی که ساکنان شهر harbour.The سبک نوشتن نشان می دهد که GarcÃa تطبیق پذیری ماورکئز به طور کامل در این مورد گم شده است و اگر چه با استفاده از گفتار محض از منطقه جغرافیایی که در آن رمان مجموعه قابل فهم است صحبت می کند، روایت داستان را ایجاد می کند که قبلا نقاط مورد علاقه اش را حتی ساده تر می کند. پایان دادن به مشکلات اجتماعی جهانی که از موضع خود متضرر می شود و در شهرها به اقتدارگرائی سیاسی باز می گردد، اما برای دگرگون کردن رویکرد قبلی دیر شده است. حتی در طول قسمت های دراماتیک، رمان نتایج بی نظیری را به وجود می آورد که قابل قبول است اگر چندین صفحه را معرفی نکرده باشد که حوادث را از زندگی شخصیت های خصوصی معرفی کنند که به داستان اصلی بسیار کم کمک می کردند و به زودی به ناخودآگاه یا عدم انطباق ظاهری ارسال می شد. این همه را به نوعی خیانت تبدیل می کند، و تمام موارد فوق این رمان را برای خواندن بسیار خسته کننده ساخته است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ساعت شوم


 کتاب موسم هجرت به شمال
 کتاب مرگ در می زند
 کتاب گفتگو در کاتدرال
 کتاب ناخودآگاه جمعی و کهن الگو
 کتاب ترانه ها ی باب دیلن دهه ی1960
 کتاب به خونسردی