کتاب گرینگوی پیر

اثر کارلوس فوئنتس از انتشارات ماهی - مترجم: عبدالله کوثری-دهه 1960

در طول سالهای مبارزات شدید انقلابی در مکزیک، یک نویسنده آمریکایی قدیمی آمریکایی از مرز جنوبی کشورش عبور می کند تا در سرتاسر دوران تاریخ، ممکن است سرنوشتی را جستجو کند. او یک مرد ناامیدی تلخ و شک و تردید است. فساد و غم و اندوه، ناپایداری و غم و اندوه امور انسانی را می داند. هدف او ملاقات در مکزیک با Pancho ویلا، چریکی افسانه ای است. با این حال، زندگی برای این مرد عجیب و پیچیده، صفات شدید وحشتناک، دوره های غیر منتظره دیگر را خواهد گرفت. Gringo viejo، novlea جلسات و اختلافات شخصی (و ملی)، برآوردهای احتمالی یک مقصد قابل توجه و حرکتی آمریکای شمالی است؛ تعداد صفحات تعداد علامت های علامت را نشان می دهد. در آنها گهگاه هیجان زده می شود که همه چیز را نجات می دهد؛ بارها دلایل تاریکی برای قدرت و زمین است.


خرید کتاب گرینگوی پیر
جستجوی کتاب گرینگوی پیر در گودریدز

معرفی کتاب گرینگوی پیر از نگاه کاربران
روایت احساسات ضدآمریکایی در هر کجای جهان رنگ‌وبوی خودش را دارد. بسته به این که آمریکایی‌ها در یک کشور چه نوع تجاوز و سوءاستفاده‌ای انجام داده‌باشند، تصویری در آینۀ ادبیات آن کشور منعکس می‌شود که رنگ و بویی خاص دارد.

یکی از کشورهایی که از دست‌اندازی آمریکا در امان نمانده، همسایۀ جنوبی این کشور، یعنی مکزیک است.

«کارلوس فوئنتس» نویسندۀ مطرح مکزیکی در رمان خواندنی «گرینگوی پیر» راوی بخشی از دست‌اندازی این همسایۀ مزاحم به خاک مکزیک است.

فوئنتس شخصیت نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی «امبروز بی‌یرس» را بهانه‌ای قرار می‌دهد تا با قرار دادن یک آمریکایی در دل انقلاب مکزیک برخی از تفاوت‌های عمیق فرهنگی و اقتصادی بین این دو همسایه را حلاجی کند و از این رهگذر تیغ انتقاد را به روی انسان آمریکایی که جز با غارت و تصرف، راهی برای شناخت پدیده‌ها نمی‌داند، کشیده‌است.

امبروز بی‌یرس نویسنده و روزنامه‌نویس آمریکایی بود که بابت لحن تند نوشته‌ها و انتقادهای آتشینش به فرهنگ و نظام حاکم بر آمریکا شناخته‌شده‌بود. وی در میانۀ آشوب انقلاب مکزیک به تنهایی از مرز آمریکا وارد مکزیک شد و پس از آن دیگر خبری از سرنوشت وی در دست نیست. اما فوئنتس با جعل ماجراهای بی‌یرس در مکزیک داستانش را به پیش برده‌است.

به روایت فوئنتس بی‌یرس پس از ورود به مکزیک به نیروهای «ژنرال آرویو» - که دومین شخصیت مهم رمان است - می‌پیوندد و اگرچه از طرف شورشیان یک «گرینگو»، یعنی غریبه، حساب می‌شود، اما از طرف ژنرال آرویو مورد پذیرش قرار می‌گیرد. نام امبروز بی‌یرس تنها یک بار در طول رمان برده می‌شود و نویسنده همه جا او را «پیرمرد» می‌نامد.

سومین شخصیت مهم رمان دختری آمریکایی به نام »هریت وینسلو» است که به مکزیک آمده تا در شهر چیهو اهوا به دختران تنها خانوادۀ متمول شهر زبان انگلیسی بیاموزد.لشکرکشی آمریکا به بندر وراکروز

فوئنتس داستانش را در بستر تحولات انقلاب مکزیک پی‌ریزی کرده‌است و ما همه‌جا با نیروهای ژنرال آرویو که یکی از فرماندهان تحت امر «پانچو ویلا»، از رهبران انقلاب مکزیک است، همراه هستیم. در چندین فراز از رمان به واقعه تاریخی اشغال بندر وراکروز به دست سربازان آمریکایی اشاره می‌شود و این مسئله به عنوان یک تجاوزگری معرفی می‌شود. از جمله در فصل 20 که تماماً به شخصیت پانچو ویلا ارتباط دارد می‌خوانیم:

«راستی، ژنرال ویلا دربارۀ اشغال وراکروز به دست آمریکایی‌ها چه نظری دارید؟»

«مهمان ناخوانده و آدم مُرده دوروزه گندشان بلند می‌شود.»

«ژنرال، ممکن است دقیق‌تر صحبت کنید؟»

«تفنگدارهای دریایی بعد از بمباران شهر و کشتن دانشجوهای دانشکده افسری توی وراکروز پیاده شدند... آمریکایی‌ها توی طرفداران انقلاب شکاف انداختند و به اوئرتا، این مردکۀ دائم الخمر، امکان دادند مالیات لعنتی‌اش را تحمیل کند. بچه‌هایی که فکر می‌کردند به وراکروز می‌فرستندشان تا با گرینگوها جنگ کنند، به کواهوئیلا فرستاده شدند تا با من بجنگند. من نمی‌دانم شما از این وضع خوشتان می‌آید یا نه، اما انگار آمریکایی‌ها جایی که برای منافع خودشان زرنگی نشان نمی‌دهند، پاک خنگ می‌شوند.»آمریکایی‌هایی که از خود می‌گریزند

یکی دیگر از جنبه‌های ضدآمریکایی رمان «گرینگوی پیر» شخصیت‌های آمریکایی آن است که برای فرار از جامعه و فرهنگی آلوده، به مکزیک گریخته‌اند. پیرمرد یکی از این آمریکایی‌هاست که نمود گریز وجدان بیدار از فضای آلودۀ فرهنگی و رسانه‌ای آمریکاست. او از دروغگویی و فساد دولتمردان و ارباب رسانه فرار کرده و برای دوشیزه وینسلو تعریف می‌کند که چطور یکی از سرمایه‌داران بزرگ آمریکا می‌خواسته با رشوه دادن صدای او را خفه کند. پیرمرد از هر چیزی که رنگ آمریکایی دارد متنفر است:

«همه‌تان را با ریشخند خودم میکــُــشم. همه‌تان را زیر خنده‌های زهرآگینم دفن می‌کنم. به ریشتان می‌خندم، همان‌طور که به ریش ایالات متحد می‌خندم. به آن ارتش و پرچم مسخره‌اش.»

اما هریت وینسلو نیز در حال گریختن از خود است و کمی که جلوتر می‌رویم متوجه می‌شویم او نیز از «خانوادۀ آمریکایی» می‌گریزد. پدر او که چندان مرد وفاداری نبوده‌است، در لشکرکشی نیروهای آمریکایی به کوبا شرکت کرده؛ ولی در کوبا ماندگار شده و با فرار از مسئولیت‌های خانوادگی‌اش در کوبا به زنی دیگر دل باخته‌است. هریت شدیداً از پدرش متنفر است و تنها راه برای فرار از خانوادۀ از هم پاشیده و نفرت‌انگیزش را آمدن به مکزیک به بهانۀ تدریس زبان انگلیسی دیده‌است. او آگهی خانواده پولدار میراندا را در روزنامه دیده و به مکزیک آمده، غافل از آن که موج انقلاب پیش از رسیدن او خانوادۀ میراندا را از شهر چیهواهوا فراری داده‌است. اگرچه در ابتدا می‌بینیم که او به آمریکایی بودنش افتخار می‌کند و قانون اساسی آمریکا را محافظ جان خودش می‌شمرد، اما به تدریج در می‌یابیم او تعلق خاطری به این کشور ندارد.

هریت که توان درک فرهنگ مردم مکزیک را ندارد، آنها را بدوی می‌شمارد و سعی می‌کند به زنان مکزیکی متمدنانه زیستن را یاد بدهد؛ اما در تلاش خودش ناکام می‌ماند و با اشارات ژنرال آرویو به این حقیقت پی می‌برد که آنچه این مردم نیاز دارند، فرهنگ آمریکایی نیست بلکه عدالت است.

«گرینگوی پیر» یکی از بهترین رمان‌های ضد آمریکایی است که تنهایی مردم رنج کشیدۀ مکزیک را با تنهایی نهادینه شده در ذات بشر به خوبی پیوند‌ زده‌است. فوئنتس مکزیک را کشوری تصویر کرده که مردمش از فقر و گرسنگی رنج می‌برند و آمریکا که همسایۀ آن است به جای کمک به مردم از نظام ستمگر ژنرال اوئرتا دفاع می‌کند.

مشاهده لینک اصلی
اگر به محض بیداری سعی نکنی زندگی را سر و سامان دهی ، ناچاری با رویایت رو به رو شوی

مشاهده لینک اصلی
این فوق العاده بود، به خصوص پایان. در سبک سنتی، این داستانی بود که بر روی آن ساخته شده بود، بیشتر با خواندن عمیق به خواننده نشان داده شد و با وحی به پایان رسید. هنوز خیلی زیاد بود که نمی فهمیدم، اما فکر می کنم Fuentes ممکن است آن را عمدا انجام داده است، از آنجایی که داستان از شخصیت قدیمی و ضعیف حافظه گفته شده است. جالب خواهد بود که ببیند آیا کتابهای دیگر او روایت تمیزتری مانند همینگوی دارد. او شبیه همینگای است که در مورد احساسات در هر کاراکتر می گوید، اما در رفتار، گفتگو و چشم انداز فیزیکی آن را نشان می دهد. تا حدودی McCarthyesque در مورد خود را، اما بدون توجه به گور. من هنوز مطمئن نیستم اگر Ambrose پدر واقعی او بود یا تصور می شد در سن (من متاسفم دوم). من در نهایت، پروسه خالص را دوست داشتم، وقتی آربیو کشته شد و برای آمریکا رفت. من می توانم تصور کنم که هریت از سرزمین روحیه بیرون می آید و در @ progress @ of America گرفتار شده و خواستار پیروی از آن شده است که نمی داند چه چیزی نمی بیند. من همچنین به بی قراری قلب و قلب در آن دسته از میلیون ها نفر از جنوب @ Bravo @ که زندگی کرده و مرده اند و در حال حاضر در میلیون ها نفر زندگی می کنند شگفت زده شدم. @ scar @ از رودخانه ای که ما را تقسیم می کند این کار را به شیوه خودسرانه و در عین حال عمیق انجام می دهد. من واقعا این کتاب را دوست داشتم و شگفت زده شدم که بعضی از لاتینی ها خواندند که چنین طرحی عرفانی را نوشته اند (Marquez، Castenada). پویایی جنس در روابط، درخشان و دقیق بود، اشتباهاتی که به نظر می رسد هنجارهایی است که حجاب تمایلات از بین رفته و طبیعت بشری پایه ریزی می شود.

مشاهده لینک اصلی
کارلوس فوئنتس اخیرا ازدواج کرد و من او را هرگز خواندم. این کتاب به طور کلی یک داستان تخیلی از روزهای آخر عمرویس بیرس است، اگرچه در کتاب دیگری از @ old gringo @ نامگذاری نشده است. داستان کوتاه مدت سه ساله زندگی می کند ... Ambrose Bierce به عنوان یک پیرمرد، یک انقلابی عمومی دهقانی و یک زن جوان از واشنگتن دی سی. جملات Fuentes کوتاه و قدرتمند هستند. پس از خواندن جمله های طولانی توصیفی Majorie Kinnon Rawlings کاملا تغییر می کند. - من بعدا مشکلی داشتم که صحبت کرد ... یا فکر .... و برخی از منابع. من مشغول بوده ام و خواندن این کتاب نیاز به توجه بیشتر در پایان روز دارد. --- کتاب به خوبی به عنوان یک بازی، هر دو در سبک و مرحله خود را. شاید این کار انجام شده باشد من نمی دانم. --- تنظیم در طول انقلاب Poncho ویلا و دیگران در برابر دولت فاسد و کلیسا است. ژنرال انقلابی در این داستان دهقانی بود که بر روی یکی از املاک کار می کرد، بنابراین تمرکز تمرکز بر این سرکوب شخصی بود. مالکین در سراسر رمان از طریق توصیف رویدادهای گذشته ظاهر می شوند، اما آنها خود را از وقایع کنونی مکزیک دور نگه داشته اند و به طور منظم در برخی از بخش های دلپذیر دنیا زندگی می کنند. دهقانان طغیان می کنند، آتش سوزی را از بین می برند، اما هیچ نتیجه ای ندارد. بنابراین، این کتاب در مورد مردم پشت سر گذاشته و مردم را به دلایل مختلف به فاجعه کشاندند ... و آگهی های آنها در مورد خودشان.

مشاهده لینک اصلی
من این داستان محرمانه از برخورد فرهنگ مکزیکی و آمریکایی را به پایان رساندم، در یک نشست گفت: از طریق یک تصور تصور ناپدید شدن آمبروز بریرس در میان انقلاب مکزیک. از زمان خواندن Fuentes (به استثنای اورا، که بعد از آنکه دخترم یک کپی را در یک کلاس به پایان رساندم) خوانده می شود. تصویربرداری ملایم او از قهرمانان آمریکایی و تعدادی از دهقانان مکزیکی که داستان اصلی در برابر فساد رهبران انقلاب است، فساد قدرت است که به خوانندگان مشهور کار Fuentes، The Death of Artemio Cruz آشنا است. در پایان این رمان کوتاه، من احساس کردم که می خواهم کمی بیشتر از شخصیت ها. بعدا به یک فیلم آمریکایی تبدیل شد و بهترین فروش در ایالات متحده در انتشار آن به زبان انگلیسی، احساس خواندن یک کتاب برای انطباق فیلم را به همراه دارد: شخصیتهای نوعی با شجاعت به اندازه کافی برای زنده ماندن برای سفر کوتاه خود را از طریق داستان . شخصیت ها عمق روان شناختی آن ها در Aura را ندارند، داستان به نظر می رسد مناسب به طول رمان کوتاه به نظر می رسد. من احتمالا نیاز به فرو رفتن به Fuentes به منظور دریافت تصویر بهتر از این رمان. گزارش شده که فوئنتز تحت تاثیر فیلم و استفاده از تکنیک های فیلم سازی قرار گرفته است، بنابراین شاید غیرمنصفانه باشد که یک تلویزیون ساخته شده برای تلویزیون برای The Old Gringo پیشنهاد شود. آیا او برای فیلم و یا از فیلم ها نوشت؟ غیر ممکن است بگوید اما بعد از آن هیچ چیز برای جلوگیری از نویسنده از استفاده از تکنیک های مشابه به یک کار طولانی تر، همانطور که او در Artemio کروز انجام می شود وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
من در برابر تجزیه و تحلیل این کتاب با مشکلات جدی روبرو شده ام، چون خیلی گیج شده ام. از همان آغاز، نمی گویند که آیا این کتاب من را دوست داشت یا من متنفر اند اگر آن را درخشان و یا ادعای است، اگر POA © تیکو یا cansino، اگر نشان دادن یک شخصیت و یا اسپری رایگان فلسفه های زندگی. این است که نویسنده، کارلوس فوئنتس، جایزه سروانتس و یکی از صداهای مهم در ادبیات آمریکا، تبدیل شدن به تقریبا خدا بر روی زمین در میهن خود، مکزیک. همچنین این کار به ویژه که او را رسمیت شناختن بین المللی به ارمغان آورد و یکی از ستون های حمایت چه رونق اسپانیایی با زمان قهرمان تماس بگیرید و یا ± 100 سال سال تنهایی بود. و من می توانید ببینید که چرا این راه از روایت آن را بسیار رمان، انجام جهش در زمان، تغییر صدای و دیدگاه است، در سال با اضافه کردن ± چیزی رئالیسم جادویی به مجموعه، با استفاده از یک زبان سرگین خوار و گاهی اوقات خام و poetico جذاب در دیگران، ساخت یک بسیار جالب از à © کمی بیشتر از کشور خود تکان کالبد شکافی سیاسی و حقوق بشر: در نتیجه، این به خوبی نوشته شده؛ اما چه قاب هدف مربوط می شود ... ما کامل را اینجا وارد کنید materia.Reseà ± کنید: http: //gymnopedieygnossiennes.blogspo ...

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** قرن نوزدهم آمریز بیسرز، آمریکایی طنز آمیز، @ Old Gringo @ و @ Old Man @ در کتاب، به مکزیک می رود تا در سرتاسر سربازان شورشی Pancho Villa بمیرد. او ملاقات با یک مکزیکی به نام ژنرال آرریو و یک زن سابق آمریکایی آمریکایی، نوع زندانی است، و سرنوشت سه نفر همیشه به نظر می رسد که از بین رفته است. کتاب بدون شک برای خواننده جدی تم ها، معانی تفسیری و ملودرام است. با این حال، وزن آن را بر روی آستین خود می پوشد و جشن غیرقابل پیش بینی برای خواندن آهسته ای که من نمی توانستم بگیرم. همچنین، به سختی می توانم شخصیت Bierces را بگیرم، همانطور که من او را عمدتا از دیکشنری شیطان می شناسم، که هر چند تلخ آن است، هنوز خنده دار است. Old Gringo واقعا این جنبه از شخصیت او را حفظ نمی کند، بدیهی است که به دلیل انجام خودکشی. با این حال، من مجبور شدم تعداد زیادی از صفحات را از طریق آن دریافت کنم و فقط 200 آنها را داشته باشم. ملودرام میتواند به برخی از خوانندهها جذاب باشد، اما اگر این کار را برای شما انجام ندهد، سعی کنید سبک مشابهی از Cormac McCarthys Blood مریدین، به اشتراک گذاری درام فوق العاده، چشم انداز استراتژیک ویران شده از جنوب غربی و مکزیک، و نه از دوری از ترجمه اگر ناامید کننده است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گرینگوی پیر


 کتاب کیوتو (پایتخت قدیم)
 کتاب جشن هالووین
 کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه)
 کتاب زوبوک
 کتاب امیل و موش خرمای آب زیرکاه
 کتاب تاریخ فلسفه اسلامی